Naujienos
Read More

BALTEXIM – oficiālais STILL pārstāvis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā

Viens no atpazīstamākajiem tirdzniecības uzņēmumiem Lietuvā, līderis noliktavu risinājumu jomā BALTEXIM, ir kļuvis par oficiālo STILL pārstāvi Baltijas valstīs.

STILL – viens no pasaulē lielākajiem un progresīvākajiem iekrāvēju un noliktavu aprīkojuma ražotājiem, kas piedāvā plašu pacelšanas tehnikas klāstu: elektriskos, dīzeļdegvielas, gāzes un hibrīdos iekrāvējus, elektriskos palešu ratiņus, stabelētājus, pasūtījumu komplektētājus, VNA šauru eju stabelētājus, vilcējus, noliktavas vadības sistēmas, novatoriskas litija jonu un hibrīdu dzinēju sistēmas, autonomus, robotizētus risinājumus preču pārvadāšanai un atlasei, kā arī uzlabotus intraloģistikas risinājumus.

„First in intralogistics“ – ambiciozs STILL moto, kas raksturo skaidru virzienu un nākotnes perspektīvas. Ņemot vērā redzējumu, uzņēmums pastāvīgi investē novatoriskās tehnoloģijās, tāpēc STILL aprīkojums ir vairākkārt atzīts un apbalvots ar prestižo „IFOY award“ balvu. STILL kā sociāli atbildīgs uzņēmums rada inovācijas, kuru pamatā ir ilgtspējības vērtības. Uzņēmumam, kas pagājušajā gadā atzīmēja 100 gadus ir 7 rūpnīcas, 20 pārstāvniecības un plašs partneru tīkls visā pasaulē.

BALTEXIM savu darbību uzsāka 1991. gadā un tirgū ir nostiprinājies kā uzticams partneris, kas piedāvā sarežģītus risinājumus biznesam. Uzņēmums izceļas ar elastīgu redzējumu, tāpēc šodien var lepoties ar plašo pārstāvniecību un 24/ / 7 iekrāvēju servisa tīklu, kā arī ar paplašināšanos citās valstīs. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Lietuvā, bet filiāles ir izveidotas Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā un Bulgārijā.

Galvenie darbības virzieni: noliktavu darbības risinājumi, iekrāvēju un noliktavu tehnikas tirdzniecība un noma, serviss 24 / 7, plauktu sistēmas un tirdzniecības plaukti, metināšanas iekārtas, materiāli un aksesuāri, metāla apstrādes iekārtas, metāla izstrādājumu projektēšana un ražošana, grīdu mazgāšanas un slaucīšanas iekārtas.

...

Viens no atpazīstamākajiem tirdzniecības uzņēmumiem Lietuvā, līderis noliktavu risinājumu jomā BALTEXIM, ir kļuvis par oficiālo STILL pārstāvi Baltijas valstīs.

Read more

Naujienos
Read More

Tagad ir piemērotākais laiks investēt iekrāvēju operatoru apmācībās

Mazinoties visu pasauli skārušajam Covid-19 apdraudējumam, profesionāļi, kas daļēji vai pilnībā ir apturējuši loģistikas un noliktavu darbību, meklē veidus, kā pēc iespējas ātrāk atgriezties biznesā un izvairīties no lielākiem zaudējumiem.

Saprotams, ka vairumam uzņēmumu samazinot jaudu un gūstot mazākus nekā parasti vai vispār negūstot ieņēmumus, iekrāvēju operatoru apmācības nešķiet pievilcīga investīcija, kas būtu prioritāšu saraksta augšgalā.

Taču patiesībā pēc krīzes vairums uzņēmēju centīsies nostiprināt savu darbību, palielināt efektivitāti un nodrošināt sekmīgu darbu, lai samazinātu līdzīgu krīžu iespējamu ietekmi nākotnē.

Tieši tāpēc vislabākais laiks investēt iekrāvēju operatoru apmācībās ir tagad. Pabeidzot apmācības, operatori ierastās noliktavas operācijas spēs veikt daudz ātrāk, gudrāk un drošāk. Būtiski norādīt, ka operators, kurš lieliski pārzina iekrāvēja īpašības un zina, kā tās maksimāli izmantot, izceļas ar daudz lielāku efektivitāti nekā mazāk kompetents darbinieks. Tas nozīmē, ka vienas maiņas laikā šāds operators spēj paveikt daudz vairāk uzdevumu. Un tas kļūst vitāli svarīgi, kad cilvēkresursi ir ierobežoti.

Mazinoties koronavīrusa apdraudējumam, ir laiks gatavoties nākotnei. Ja jūsu mērķis ir vadīt plaukstošu biznesu, pārliecinieties, ka Jūsu personāls ir pienācīgi sagatavots un apmācīts.

Atgādinām, ka “BALTEXIM” speciālistu veiktās iekrāvēju operatoru apmācības atbilst visām “UniCarriers” drošības un kvalitātes prasībām un var ievērojami palīdzēt darbinieku darba efektivitātes uzlabošanai.

Mazinoties visu pasauli skārušajam Covid-19 apdraudējumam, profesionāļi, kas daļēji vai pilnībā ir apturējuši loģistikas un noliktavu darb...

Read more

Naujienos
Read More

Atstāt veco vai investēt jaunā noliktavas tehnikā?

Noliktavas tehnikas nomas līguma termiņam tuvojoties beigām, bieži vien ir grūti izlemt, kā pareizāk rīkoties: lauzt nomas līgumu un investēt jaunā pašu tehnikā, kuru agrāk neizmantojāt, vai tomēr turpināt līgumu par noliktavā jau esošo iekrāvēju turpmāku izmantošanu?

Pareizā atbilde pilnībā ir atkarīga no jūsu vajadzībām un veicamo noliktavas operāciju intensitātes. Taču vairumā gadījumu investīcijas jaunu iekārtu iegādei ilgstošākā perspektīvā bieži vien var kļūt par labāko risinājumu. Protams, vispirms būtu jāņem vērā tehnoloģisko inovāciju sniegtās priekšrocības.

Piemēram, agrāk ražotie iekrāvēji ne tik efektīvi izmanto enerģiju kā to dara jaunākie modeļi. Moderno tehnoloģiju attīstība, inovatīvi risinājumi un ražotāju pastāvīgi veiktie pilnveidojumi bateriju ražošanā – pateicoties tam visam var teikt, ka modernāko iekrāvēju ekspluatācijai nepieciešams daudz mazāks bateriju enerģijas patēriņš, salīdzinot ar pirms pāris gadiem radītajiem modeļiem. Saprotams, ka jauna tehnika var maksāt dārgāk. Taču atkarībā no noliktavas operāciju skaita un darbības intensitātes, samazinājušies tēriņi šos izdevumus var kompensēt.

To pašu var teikt arī par ergonomiku. Vecākiem iekrāvējiem var būt augsta līmeņa ergonomikas risinājumi, taču ražotāji pastāvīgi ieklausās tirgus pieprasījumā, lai uzzinātu, kādi jaunu izstrādājumu ergonomikas un dizaina uzlabojumi būtu aktuālākie. Piemēram, tehnikas akselerācija vai stūres pozīcija jaunās paaudzes iekrāvējos var būt optimizēta un pielāgota tagadējām vajadzībām un standartiem. Ilgākā laika posmā tas var paaugstināt tehnikas operatoru darba produktivitāti un samazināt operatoram atkārtojošos kustību dēļ esošo slodzi.

Iespējams, ka jūsu iekrāvēji darbu veic lieliski. Taču pēc izsmeļošas analīzes veikšanas visticamāk pamanīsiet, ka katru dienu veicamās sīkās operācijas pieprasa atjauninājumus, lai darbs noritētu raiti. Lai uzlabotu darba efektivitāti, produktivitāti un drošību, vairumā gadījumu vajadzētu atjaunināt aprīkojumu.

Noliktavas tehnikas nomas līguma termiņam tuvojoties beigām, bieži vien ir grūti izlemt, kā pareizāk rīkoties: lauzt nomas līgumu un investē...

Read more

Naujienos
Read More

“Shuttle” plauktu risinājumi Jūsu noliktavai

“Shuttle” plauktu sistēmai nepieciešamas lielākas finanšu investīcijas, taču ja Jūs vēlaties maksimāli izmantot noliktavas tilpumu, tā ir lieliska izvēle.

“Shuttle” plauktu sistēmā paletes tiek pārvietotas ar automatizētiem “shuttle” ratiņiem, kas brauc pa plauktu tuneli zem sijām, uz kurām ir izvietotas paletes. Paši “shuttle” ratiņi tiek novietoti plauktos nepieciešamajā augstumā un vajadzīgajā plauktu vietā (tunelī) ar operatora vadāmu iekrāvēju, bet krava plauktos tiek pārvietota ar “shuttle” ratiņiem.

“Shuttle” ratiņi brauc pa tuneli plauktos nepieciešamajā virzienā, novieto paleti un atgriežas plauktu rindas galā. Šāds palešu izkārtošanas veids nozīmē, ka šī sistēma ļauj nodrošināt augstu uzglabāšanas blīvumu – noliktavas procesos, kuros izmanto “shuttle” ratiņus, tie ir piecu un vairāk palešu dziļumā.

Tāpat kā citas blīvas uzglabāšanas plauktu sistēmas, arī “shuttle” plauktiem ir ierobežota atlases iespēja – tas nozīmē, ka būs nepieciešams vairāk laika, lai paņemtu nepieciešamo paleti, īpaši ja šī palete ir tuneļa centrā aiz citām paletēm. Taču tā kā paleti plauktos pārvieto un novieto automatizēti “shuttle” ratiņi, samazinās darba laika iekrāvēju pieprasījums – palielinās operatora darba efektivitāte.

Tā kā atlase ir ierobežota, “shuttle” plauktos visbiežāk izmanto FIFO (first in, first out) sistēmas, kad paletes tiek liktas “shuttle” plauktos vienā tuneļa galā, bet paņemtas pretējā, vai arī LIFO (last in, first out) sistēmas, kad paletes tiek novietotas un paņemtas no “shuttle” plauktiem tajā pašā plauktu tuneļa pusē.

“Shuttle” plaukti ir lielisks risinājums nelielam SKU (stock keeping unit) skaitam. Ja izlemts būvēt jaunu noliktavu, “shuttle” plaukti neapšaubāmi palīdzēs maksimāli izmantot pieejamo telpu un saglabāt augstu operatora darba efektivitāti.

“Shuttle” plaukti var būt lieliska izvēle Jūsu jaunajam vai esošajam loģistikas projektam. Ja vēlaties uzzināt vairāk par “shuttle” plauktu pielāgošanu Jūsu noliktavai, sazinieties ar mums.

Mēs ar prieku dalīsimies pieredzē!

“Shuttle” plauktu sistēmai nepieciešamas lielākas finanšu investīcijas, taču ja Jūs vēlaties maksimāli izmantot noliktavas tilpumu, tā i...

Read more

Naujienos
Read More

Ieteikumi neizmantojamu iekrāvēju bateriju apkopei

Koronavīrusa krīze ir skārusi visu pasauli. Daudzās valstīs uzņēmumiem nākas piedzīvot ievērojamu darbinieku skaita samazinājumu, samazinātu pakalpojumu un produktu pieprasījumu un pat neizbēgamu darbinieku atlaišanu.

Tomēr tas ietekmējis ne visas jomas: pārtikas un medicīnas preču ražošanai nācies pat palielināt jaudu. Taču daudzas citas rūpniecības jomas ir nonākušas dīkstāvē un arī to rīcībā esošo iekrāvēju ekspluatācija ir daudz retāka nekā iepriekš vai arī tā ir apturēta pilnībā uz nenoteiktu laiku.

Ja Jums ir nācies apturēt vai palēnināt savas noliktavas darba procesus, noteikti zināt, ka neizmantojamajiem iekrāvējiem nav nepieciešama nekāda īpaša apkope – tie var mierīgi gaidīt, kamēr tos atkal izmantos, taču ilgāku laiku nelietojamu svina-skābes bateriju uzglabāšanai nepieciešama zināma sagatavošanās.

Pareizi uzturot neizmantojamās iekrāvēju baterijas būs iespējams nekavējoties atjaunot noliktavas operācijas un netērēt laiku to apkopei vai uzlādēšanai, kad situācija būs stabilizējusies.

Zemāk sniegti vairāki būtiskākie norādījumi, kuri būtu jāievēro, ja iekrāvēja baterijas netiek izmantotas ilgāku laiku.

Pārliecinieties, ka baterijas ir pilnībā uzlādētas

Ja kādu laiku baterijas neizmantosiet, vispirms pārliecinieties, ka tās ir pilnībā uzlādētas. Pilnīga uzlāde palīdzēs novērst sulfitāciju, kuras nodarītie bojājumi nopietni ietekmētu baterijas darbību un lietošanas laiku. To labot būtu grūti un tas prasītu ievērojamus finanšu resursus.

Iekrāvēja baterijas glabājiet sausā vietā, kur tās nevar sasalt

Lai gan paliek siltāks, tomēr atsevišķos reģionos temperatūra, īpaši naktī, var noslīdēt zem 0 °C. Vienmēr pārliecinieties, ka jūsu baterijas telpās ir pasargātas no mitruma vai aukstuma. Tā nodrošināsiet to nevainojamu darbību nākotnē.

Izņemiet baterijas no iekrāvējiem

Pat tad, ja Jūsu iekrāvējs nedarbojas, baterija ir pieslēgta un laika gaitā tā sāk izlādēties. Ja tomēr izlemsiet baterijas turēt iekrāvējos – atslēdziet tās, lai varētu uzreiz sākt darbus ar pilnībā uzlādētām baterijām.

Uzlādējiet baterijas reizi mēnesī

Bateriju uzlāde katru mēnesi nodrošinās raitu darba sākumu, kad būsiet gatavi atgriezties ierastajā darba ritmā. Ja jūsu baterijas atrodas uzlādes vietās, turiet tās pieslēgtas lādētājos. Lādētājus var ieprogrammēt tā, lai nepieciešamības gadījumā automātiski atsāktos bateriju uzlāde un atsākoties ierastajam darbam tās darbotos ar pilnu jaudu.

Šī krīze radījusi daudz neērtību un stipri ietekmē biznesu un visu ekonomiku. Atgriešanās ierastajā ritmā var nenotikt tik ātri, taču ja ievērosiet šos galvenos noteikumus neizmantojamo bateriju apkopei, varat būt droši, ka tās varēsiet izmantot uzreiz, kad vien Jums tās atkal būs vajadzīgas.

Ja krīze ir ietekmējusi jūsu noliktavas operācijas un vēlaties saņemt vairāk ieteikumu, sazinieties ar mums. Mūsu eksperti ir gatavi jums palīdzēt šajā sarežģītajā laikā.

Koronavīrusa krīze ir skārusi visu pasauli. Daudzās valstīs uzņēmumiem nākas piedzīvot ievērojamu darbinieku skaita samazinājumu, samazinā...

Read more