Li – ion bateriju risinājumi

BALTEXIM litija jonu bateriju risinājumi

Kāpēc vajadzīgi litija jonu akumulatori dakštveres iekrāvējiem, ja ir daudz lētāki klasiskie skābes?

Parastās skābes baterijas ar šķidro elektrolītu patiešām ir visizplatītākās. To cena ir mazāka par gēla, AGM un vēl jo vairāk Li-Ion vilces akumulatoru cenu. Tomēr tā ir jau diezgan novecojusi tehnoloģija, kas saskaņā ar daudzu speciālistu viedokli ir sevi izsmēlusi.

Svina skābes vilces bateriju galvenie trūkumi zināmi visiem. Vispirms jau tā ir uzlādēšanas istabas aprīkošanas nepieciešamība, jo tās uzlādējot, izdalās sprādzienbīstams ūdeņradis. Nepieciešamība uzturēt personālu regulārai apkopei un elektrolīta līmeņa pārbaudei.

Litija jonu vilces baterijas ievērojami pārspēj skābes baterijas energoefektivitātes, pieļaujamā izlādes dziļuma un kalpošanas laika ziņā. To pilnīgas uzlādes laiks ir 1-2 stundas. Turklāt tās ir pilnībā drošas un nav nepieciešama apkope katru dienu visā kalpošanas laika periodā.

Gēla baterijām arī nav nepieciešama apkope un tās ir lētākas. Kāpēc tad vajadzīgas litija jona baterijas?

Gēla vilces baterijas kopumā ņemot ir skābes bateriju variants. Tajās kā elektrolītu izmanto to pašu sērskābes šķīdumu, kurš atrodas gēlveidīgā stāvoklī. To uzlādes laikā tomēr, lai gan nenozīmīgi, izdalās ūdeņradis. Gēla baterijām ir zemāks uzlādes dziļums 60-70% un ļoti ierobežots kalpošanas laiks 800-1200 ciklu. Turklāt tāda tipa bateriju pilnīgai uzlādei nepieciešamas 11-12 stundas laika, kas padara gandrīz neiespējamu to izmantošanu daudzu maiņu režīmā. Salīdzinājumam – litija jonu vilces baterijai ir uzlādes dziļums 80%, kalpo 3000-5000 ciklus. Pilnīgai uzlādei tai nepieciešamas tikai 1-2 stundas.

Ja uzskatāt, ka Li-Ion bateriju risinājumi Jums var noderēt – sazinieties un BALTEXIM speciālisti pie Jums ieradīsies. Izvērtējot vajadzības, piedāvāsim labākos risinājumus Jūsu iekrāvēju parka optimizācijai. Mēs zinām, kā padarīt Jūsu darbību ekonomiskāku, ražīgāku un elastīgāku. Lai saņemtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums.

Sazināties