Naujienos

“Shuttle” plauktu risinājumi Jūsu noliktavai

“Shuttle” plauktu sistēmai nepieciešamas lielākas finanšu investīcijas, taču ja Jūs vēlaties maksimāli izmantot noliktavas tilpumu, tā ir lieliska izvēle.

“Shuttle” plauktu sistēmā paletes tiek pārvietotas ar automatizētiem “shuttle” ratiņiem, kas brauc pa plauktu tuneli zem sijām, uz kurām ir izvietotas paletes. Paši “shuttle” ratiņi tiek novietoti plauktos nepieciešamajā augstumā un vajadzīgajā plauktu vietā (tunelī) ar operatora vadāmu iekrāvēju, bet krava plauktos tiek pārvietota ar “shuttle” ratiņiem.

“Shuttle” ratiņi brauc pa tuneli plauktos nepieciešamajā virzienā, novieto paleti un atgriežas plauktu rindas galā. Šāds palešu izkārtošanas veids nozīmē, ka šī sistēma ļauj nodrošināt augstu uzglabāšanas blīvumu – noliktavas procesos, kuros izmanto “shuttle” ratiņus, tie ir piecu un vairāk palešu dziļumā.

Tāpat kā citas blīvas uzglabāšanas plauktu sistēmas, arī “shuttle” plauktiem ir ierobežota atlases iespēja – tas nozīmē, ka būs nepieciešams vairāk laika, lai paņemtu nepieciešamo paleti, īpaši ja šī palete ir tuneļa centrā aiz citām paletēm. Taču tā kā paleti plauktos pārvieto un novieto automatizēti “shuttle” ratiņi, samazinās darba laika iekrāvēju pieprasījums – palielinās operatora darba efektivitāte.

Tā kā atlase ir ierobežota, “shuttle” plauktos visbiežāk izmanto FIFO (first in, first out) sistēmas, kad paletes tiek liktas “shuttle” plauktos vienā tuneļa galā, bet paņemtas pretējā, vai arī LIFO (last in, first out) sistēmas, kad paletes tiek novietotas un paņemtas no “shuttle” plauktiem tajā pašā plauktu tuneļa pusē.

“Shuttle” plaukti ir lielisks risinājums nelielam SKU (stock keeping unit) skaitam. Ja izlemts būvēt jaunu noliktavu, “shuttle” plaukti neapšaubāmi palīdzēs maksimāli izmantot pieejamo telpu un saglabāt augstu operatora darba efektivitāti.

“Shuttle” plaukti var būt lieliska izvēle Jūsu jaunajam vai esošajam loģistikas projektam. Ja vēlaties uzzināt vairāk par “shuttle” plauktu pielāgošanu Jūsu noliktavai, sazinieties ar mums.

Mēs ar prieku dalīsimies pieredzē!

“Shuttle” plauktu sistēmai nepieciešamas lielākas finanšu investīcijas, taču ja Jūs vēlaties maksimāli izmantot noliktavas tilpumu, tā i...