Naujienos

Atstāt veco vai investēt jaunā noliktavas tehnikā?

Noliktavas tehnikas nomas līguma termiņam tuvojoties beigām, bieži vien ir grūti izlemt, kā pareizāk rīkoties: lauzt nomas līgumu un investēt jaunā pašu tehnikā, kuru agrāk neizmantojāt, vai tomēr turpināt līgumu par noliktavā jau esošo iekrāvēju turpmāku izmantošanu?

Pareizā atbilde pilnībā ir atkarīga no jūsu vajadzībām un veicamo noliktavas operāciju intensitātes. Taču vairumā gadījumu investīcijas jaunu iekārtu iegādei ilgstošākā perspektīvā bieži vien var kļūt par labāko risinājumu. Protams, vispirms būtu jāņem vērā tehnoloģisko inovāciju sniegtās priekšrocības.

Piemēram, agrāk ražotie iekrāvēji ne tik efektīvi izmanto enerģiju kā to dara jaunākie modeļi. Moderno tehnoloģiju attīstība, inovatīvi risinājumi un ražotāju pastāvīgi veiktie pilnveidojumi bateriju ražošanā – pateicoties tam visam var teikt, ka modernāko iekrāvēju ekspluatācijai nepieciešams daudz mazāks bateriju enerģijas patēriņš, salīdzinot ar pirms pāris gadiem radītajiem modeļiem. Saprotams, ka jauna tehnika var maksāt dārgāk. Taču atkarībā no noliktavas operāciju skaita un darbības intensitātes, samazinājušies tēriņi šos izdevumus var kompensēt.

To pašu var teikt arī par ergonomiku. Vecākiem iekrāvējiem var būt augsta līmeņa ergonomikas risinājumi, taču ražotāji pastāvīgi ieklausās tirgus pieprasījumā, lai uzzinātu, kādi jaunu izstrādājumu ergonomikas un dizaina uzlabojumi būtu aktuālākie. Piemēram, tehnikas akselerācija vai stūres pozīcija jaunās paaudzes iekrāvējos var būt optimizēta un pielāgota tagadējām vajadzībām un standartiem. Ilgākā laika posmā tas var paaugstināt tehnikas operatoru darba produktivitāti un samazināt operatoram atkārtojošos kustību dēļ esošo slodzi.

Iespējams, ka jūsu iekrāvēji darbu veic lieliski. Taču pēc izsmeļošas analīzes veikšanas visticamāk pamanīsiet, ka katru dienu veicamās sīkās operācijas pieprasa atjauninājumus, lai darbs noritētu raiti. Lai uzlabotu darba efektivitāti, produktivitāti un drošību, vairumā gadījumu vajadzētu atjaunināt aprīkojumu.

Noliktavas tehnikas nomas līguma termiņam tuvojoties beigām, bieži vien ir grūti izlemt, kā pareizāk rīkoties: lauzt nomas līgumu un investē...